مهدي در عهد جديد (اناجيل و ملحقات )

در اناجيل مختلف سخن دربارة او آمده است: همچنانكه برق از شرق ساطع شده تا مغرب ظاهر مي‌شود، ظهور پسر انسان نيز چنين خواهد شد ... و آنگاه علامت پسر انسان در آسمان پديد گردد. و در آن وقت جميع طوائف زمين سينه زني كنند و پسر انسان را ببنيد كه برابرهاي آسمان با قوت و جلال مي‌آيد... (انجيل متي فصل 24 بندهاي 27 و 30).
و همين انجيل دربارة انتظار سخن مي‌راند: لهذا شما نيز حاضر باشيد، زيرا در ساعتي كه گمان نبريد، پسر انسان مي‌آيد (فصل 24 بند 37 و 45).
و انجيل مرقس دربارة وظايف منتظران مي‌گويد: ولي آن روز و ساعت را غير از پدر، هيچكس اطلاع ندارد، نه فرشتگان در آسمان و نه پسرهم, پس برخود و بيدار شده، دعا كنيد، زيرا نمي‌دانيد كه آن وقت كي‌ مي‌شود (انجيل مرقس, فصل 14 بندهاي 26, 27، 31 و 33).
نكته جالب دربارة اناجيل: كلمة پسر انسان مطابق نوشته‌ ماكس آمريكائي در كتاب قاموس كتاب مقدس 80 بار در انجيل و ملحقات آن (عهد جديد) تكرار شده كه فقط 30 مورد آن با عيسي مسيح قابل تطبيق است و 50 مورد ديگر توضيحاتي دربارة منجي است كه در آخر الزمان ظهور خواهد كرد و عيسي با او خواهد آمد و او را جلال خواهد داد و از ساعات و روز ظهور او جز حضرت پروردگار كسي اطلاعي ندارد.

/ 1 نظر / 4 بازدید
سید اکبر دخانچی ۰۹۱۵۱۱۱۱۸۵۰

بسم الله الرحمان الرحیم - باید همه خدا پرستان عالم مخصوصا مسیحیان و مسلمین اعم از شیعه و سنی و حتی یهودیانی که واقعا" پیرو حقیقی موسی علیه السلام هستند باهم متحد شوند تا عالم را از شر شیاطین ضد پیامبران که تابع هوی و هوس و دشمن انسان هستند نجات دهند - همان طور که عیسی علیه السلام و مهدی علیه السلام ظهور خواهند کرد و با هم هستند .