هولوکاست واقعی در غزه


وزیر بهداشت دولت منتخب فلسطین اعلام کرد که در جنایات دو روز گذشته رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکنون بیش از 300 نفر به شهادت رسیده و دست کم هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری المنار، "باسم نعیم" در کنفرانس مطبوعاتی در بیمارستان الشفاء اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از 300کشته و هزار زخمی بر جای گذاشته است.
وی تاکید کرد که آمار اولیه این موضوع را تایید می‌کنند اما از سوی دیگر جراحات بیش از صد و هشتاد نفر از مجروحان نیز وخیم گزارش شده است.
نعیم همچنین نسبت به پایان یافتن بیش از 105 نوع دارو و بیش از 225 نوع از تجهیزات پزشکی هشدار داد.
جنایات رژیم صهیونیست در حالی در نوار غزه ادامه دارد که این منطقه به علت تشدید فشار و محاصره این رژیم از دو ماه پیش در قحطی و گرسنگی به سر برده است، پایان یافتن بسیاری از انواع دارو‌ها، کمبود مواد غذایی و فقدان نقدینگی در غزه از دیگر مشکلاتی است که مردم غزه بر اثر محاصره غزه با آن مواجه هستند.

* سه دولت عربی خواهان حمله به غزه بودند
منابع آگاه در امارات متحده عربی فاش کردند که مسؤولان امنیتی سه کشور عربی خواستار تسریع حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و نابودی حماس شده بودند.
به گزارش پایگاه خبری "النهرین"، مصر، اردن و عربستان سعودی از رژیم صهیونیستی خواسته بودند با حمله به نوار غزه ضربات محکمی بر حماس وارد آورد و با تغییر وضعیت سیاسی غزه اداره امور این منطقه را به تشکیلات خودگردان فلسطین بازگرداند.
به گفته این منابع، این سه کشور عربی از رژیم صهیونیستی خواسته بودند هر چه سریع‌تر طرح حمله به غزه را عملی کند.
این منابع اعلام کردند که مسؤولان امنیتی سه کشور عربی یاد شده از اوایل ماه جاری میلادی در تماس‌های محرمانه با مسؤولان امنیتی اسرائیل اعلام کردند که قدرت حماس در غزه در حال افزایش است و در صورتی که اسرائیل سریعاً وارد عمل نشود دیگر نمی‌تواند با حماس مقابله کند.
این منابع همچنین افزودند: مسؤولان امنیتی مصر، عربستان سعودی و اردن در این تماس‌ها گفته‌اند که ریاض از افزایش قدرت حماس و جهاد اسلامی در غزه شدیداً نگران است و در صورت ادامه این وضعیت حل مسائل بین اعراب و اسرائیل را دشوار می‌کند و به منزله یک برگ برنده برای ایران در معادلات خاورمیانه است و در واقع حماس نسخه حزبالله در غزه است.
بر اساس این گزارش هیأت‌های امنیتی سه کشور یاد شده چند بار در اوایل ماه جاری میلادی با مسؤولان اسرائیلی دیدار و تأکید کرده بودند که تنها راه برای جلوگیری از افزایش قدرت حماس حمله به غزه تا پیش از پیروزی دوباره حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری است.

* تصمیمات مهم هیأت دولت ایران درباره تحولات غزه
هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه عصر روز یکشنبه خود مقرر کرد ، هیاتی کارشناسی متشکل از حقوقدانان برجسته ایران، در دادگاه‌های داخلی و همچنین دادگاه‌های صالح بین‌المللی شکایت ویژه‌ای علیه سران رژیم صهیونیستی تنظیم کنند.
هیات وزیران در این جلسه پس از بررسی آخرین تحولات غزه، چند تصمیم مهم اتخاذ کرد که از جمله مهم‌ترین آنها تشکیل پرونده و پیگیری محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های صالح است.
براساس تصمیم هیات دولت، هیاتی کارشناسی متشکل از حقوقدانان برجسته جمهوری اسلامی ایران، در دادگاه‌های داخلی و همچنین دادگاه‌های صالح بین المللی شکایت ویژه‌ای از سران رژیم صهیونیستی تنظیم می‌کنند.
همچنین با تصمیم هیات وزیران، رئیس جمهوری اسلامی ایران پیام‌های ویژه ای جداگانه برای سران کشورهای مختلف ارسال می‌کند.
وزیر امور خارجه گفت: حداکثر تا ‪ ۴۸‬ساعت آینده مقدمات سفر نمایندگان ویژه رئیس جمهوری برای تسلیم پیام آقای احمدی نژاد به سران کشورهای مختلف فراهم می‌شود.
دولتی‌ها همچنین برای کمک به مردم فلسطین یک سوم حقوق دی ماه خود را تقدیم مردم غزه می‌کنند.
با تصمیم هیات دولت همه دستگاه‌های دولتی نیز موظف شدند بیشترین همکاری را با مجامع مردمی در جهت حمایت مادی و معنوی از مردم غزه انجام دهند.
در این جلسه ستادی متشکل از جمعی از وزیران با مسئولیت وزیر امور خارجه برای هماهنگی دستگاه‌های مختلف با هدف حمایت مادی و معنوی از مردم غزه تشکیل و مقرر شد فعالیت آن برای حمایت کامل از حقوق مردم غزه و تا زمان برقراری آرامش و امنیت کامل ادامه یابد.
هیات وزیران همچنین از مردم همیشه در صحنه کشورمان دعوت کرد در مراسمی که به زودی برای اعلام انزجار از فجایع غزه برگزار خواهد شد ، شرکت کنند.

* شهید غزه در صف شهدای بدر و اُحد
آیت الله خامنه‌ای دیروز (یکشنبه) در پیامی درباره مصیبت هولناک قتل عام مردم مظلوم غزه همچنین با اعلام عزای عمومی در روز دوشنبه افزودند: امید آن خواهد داشت که شهید غزه در صف شهدای بدر و اُحد در محضر رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ محشور شود.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
جنایت هولناک رژیم صهیونیستی در غزه و قتل‌عام صدها مرد و زن و کودک مظلوم، بار دیگر چهره‌ی خونخوار گرگهای صهیونیست را از پشت پرده‌ی تزویرِ سالهای اخیر بیرون آورد و خطر حضور این کافر حربی را در قلب سرزمینهای اُمت اسلام، به غافلان و مسامحه‌کاران گوشزد کرد. مصیبت این حادثه‌ی هولناک برای هر مسلمان بلکه برای هر انسان با وِجدان و با شرف در هر نقطه‌ی جهان بسی گران و کوبنده است، ولی مصیبت بزرگتر سکوت تشویق‌آمیز برخی دولتهای عربی و مدّعی مسلمانی است. چه مصیبتی از این بالاتر که دولتهای مسلمان که باید در برابر رژیم غاصب و کافر و محارب، از مردم مظلوم غزه حمایت میکردند، رفتاری پیشه کنند که مقامات جنایتکار صهیونیست، گستاخانه آنها را هماهنگ و موافق با این فاجعه‌آفرینیِ بزرگ معرفی کنند؟
سران این کشورها چه جوابی در برابر رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌و‌آله خواهند داشت؟ چه جوابی به ملتهای خود که یقیناً عزادار این فاجعه‌اند خواهند داد؟ به یقین امروز دل مردم مصر و اردن و سایر کشورهای اسلامی از این کشتار، پس از آن محاصره‌ی طولانی غذائی و داروئی لبالب از خون است.
دولت جنایتکار بوش در واپسین روزهای حکمرانی ننگین خود با همدستی در این جنایت بزرگ، رژیم آمریکا را بیش از پیش روسیاه کرد و پرونده‌ی جرائم خود را به عنوان جنایتکار جنگی قطورتر ساخت. دولتهای اروپائی با بی‌تفاوتی و شاید همراهی خود در این فاجعه‌ی بزرگ،‌ یکبار دیگر دروغ بودن ادعاهای طرفداری از حقوق بشر را ثابت کردند و شرکت خود در جبهه‌ی ضدیت با اسلام و مسلمین را نشان دادند. اکنون سئوال من از علماء و روحانیون جهان عرب و رؤسای ازهر مصر این است که آیا هنگام آن نرسیده است که برای اسلام و مسلمین احساس خطر کنید؟ آیا هنگام آن نرسیده است که به واجب نهی از منکر و کلمةُ حقٍ عندَ امامٍ جائر عمل کنید؟

/ 2 نظر / 11 بازدید
سید محمد انجوی نژاد

[ناراحت][گریه]....[گل]

مهیار

همه متن یه طرف این عکس شاه عرب و بوش یه طرف