آزادی تجاوز به حریم خصوصی مسلمانان آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا به عناصر پلیس فدرال این کشور "اف بی آی" اجازه داد، مکالمات تلفنی مسلمانان این کشور را بدون هیچ اتهامی و فقط به علت سابقه دینی و نژادی آنان، شنود کنند.

به گزارش شبکه خبر به نقل از پایگاه خبری المحیط، شماری از سازمان های عربی و اسلامی آمریکا به این تصمیم وزارت دادگستری به شدت اعتراض کرده و از آن ابراز نگرانی کرده اند.

انجمن اعراب مقیم آمریکا، کمیته عربی آمریکایی مبارزه با نژاد پرستی و مجلس امور عمومی اسلامی، با ابراز نگرانی در این زمینه تاکید کردند : این قوانین جدید به پلیس فدرال آمریکا اجازه می دهد بدون هیچ گونه اتهامی و فقط به علت سابقه دینی و نژادی افراد، به حریم خصوصی آنان تجاوز کند.

دکتر جیمز زگبی، رئیس انجمن اعراب مقیم آمریکا تاکید کرد: این قوانین، آزادی های مدنی افراد را که بر اساس قانون اساسی آمریکا، حق مشروع آنهاست، نقض می کند.

قرار است این تصمیم از اواخر تابستان امسال اجرایی شود و بر اساس آن، "اف بی آی" می تواند به شکل گسترده ای مکالمات تلفنی، پست الکترونیک و حساب های بانکی مسلمانان را رصد و کنترل کند.

وزیر مسلمان کابینه انگلیس نیز دو روز پیش درباره تبعیض و بی حرمتی به مسلمانان در جامعه انگلیس هشدار داده بود.

شهید مالک که وزیر دولت در امور توسعه بین الملل در کابینه گوردون براون است، گفت: با مسلمانان انگلیس به گونه ای برخورد می شود که فکر می کنند در محاصره اند.

آمریکا هزینه های هنگفتی را برای جاسوسی در داخل و خارج از این کشور خرج می کند.

مایکل مک کانل، مدیر اداره اطلاعات ملّی آمریکا، هفته پیش فاش کرد بودجه اطلاعاتی آمریکا در سال 2007 به 43 و نیم میلیارد دلار رسید.

 

/ 3 نظر / 8 بازدید
میثم

به به! به به!

مهیار

خوب دلایل زیادی دارند مهندس جان اینجا هم از این چیزا هست یه همکار افغانی داشتم که همسایه ها فهمیده بودند افغانیه زنگ زده بودند اداره امنیت استرالیا , اومده بودند در خونه بهشون گفته بودن متاسفیم ولی مکالمات تلفنی شما شنود میشه ... به همین راحتی ... یا همکارهای دیگه که پاکستانی و هندی و ... بودند و همسایه ها و دیگران گزارش مسلمون بودن داده بودند ... [گل] مسلمان بودن جرمه [گل]