آيه جا الحق و قيام حضرت مهدى (عج ):

در بعضى از روايات جمله ((جا الحق وزهق الباطل )) به قيام حضرت مهدى ـعج ـ تفسير شده است امام باقر(ع ) فرمود: مفهوم اين سخن الهى اين است كه : ((هنگامى كه امام قائم (ع ) قيام كند دولت باطل برچيده مى شود)).
در روايت ديگرى مى خوانيم : مهدى به هنگام تولد بر بازويش اين جمله نقش بسته بود: ((جاالحق وزهق الباطل ان الباطل كان زهوقا)).
مـسـلما مفهوم اين احاديث انحصار معنى وسيع آيه به اين مصداق نيست بلكه قيام مهدى ـعج ـ از روشنترين مصداقهاى آن است كه نيتجه اش پيروزى نهايى حق بر باطل در سراسر جهان مى باشد.
كوتاه سخن اين كه اين قانون كلى الهى و ناموس تخلف ناپذير آفرينش در هرعصر و زمانى مصداقى دارد, و قـيـام پـيـامـبـر(ص ) و پـيـروزيـش بـر لشكر شرك وبت پرستى و همچنين قيام حضرت مهدى ـعج ـ بر ستمگران و جباران جهان ازچهره هاى روشن و تابناك اين قانون عمومى است

/ 1 نظر / 5 بازدید
سید اکبر دخانچی ۰۹۱۵۱۱۱۱۸۵۰

سلام بر آقا میثم - دوست عزیز به نظر می رسد در باره عاقبت عالم و طهور مهدی (ع) و عیسی (ع) و آشنایی با دجال در آخر الزمان - دیدن سریال ( ظهور ) که جند نفر عرب و مسلمان سنی و ... آن را در 50 قسمت 10 دقیقه ای ساخته اند و بیداری اندیشه این مستند را زیر نویس فارسی کرده است و هم چنین سریال 20 قسمتی ( فاز 3 ) از همین گروه بسیار روشن گر است . در قسمت 17 انفجار مرکز تجارت جهانی نیویورک را بررسی می کند و با این که عبد الله هاشم سنی است اما در قسمت د39 نام 12 امام را می آورد و خبر می دهد که 11 نفر از آن ها به قتل رسیده اند . در قسمت 40 بخشی از اتهام هایی را که به او می زنند که تو طرفدار عقاید شیعه هستی را بیان می کند . و السلام علی الصالحین و العارفین و المجاهدین .