خوشا به حال رجبیون...

.. در صحرای محشر بیرقی افراشته می شود و همه مردم از اولین و آخرین زیر لواء آن قرار می گیرند، بااینکه وادی بسیار وسیع است، اما جای سوزن انداختن نیست و مردم مانند تیر در ترکش به سختی در کنار هم قرار گرفته اند، همه سر در گریبان حسرت فروبرده اند و عرق شرم از سر و رویشان می‏چکد و البته زمین نیز همچنان بی‏قرار حادثه‏ای در شرف وقوع است، گنهکاران و فریب خوردگان قرار ندارند و اهمال کاران و غفلت زدگان چون گنگ خواب دیده حیرت زده اند...
جملگی در انتظار موعد رسیدگی به نامه اعمال تک تک بندگان هستند که ناگهان منادی ندا سر می دهد که «أین‏الرجبیون»، اهل ماه رجب کجایید؟
جمعی بر می‏خیزند که چهره‏شان چون قرص تمام ماه درخشان است، صفوف پریشان و متحیر اهل محشر را می شکافند و در پیشگاه حقیقت هستی و مالک این روز می ایستند. منادی، ندا سر می‏دهد که بهشت بر شما گوارا باد و ایشان با آرامشی رشک برانگیز به سمت مامن الهی حرکت می نمایند که زمزمه ای برمی خیزد که: "اینها چه کسانی بودند که چنین با احترام و آسان از صراط گذشتند؟"
یکی از همان سیرتان پاسخ می گوید که: ما رجبیون هستیم، زنان و مردانی که وقتی ماه رجب با تمام رحمتش بر ما سایه افکند با روی گشاده به استقبالش رفتیم، روزهایی از آن را روزه گرفتیم و شبهایش را به عبادت صاحبش گذراندیم. از همین روست که در این روز که نه ثروت های اندوخته‏تان در دنیا و نه فرزنددان برومندتان به کارتان نمی آیند. نجاتمان بخشید و مقام شفاعتمان داد، ما در ماه او که همان ماه رجب است از بذل مال دریغ نورزیم، تا برای آخرت خویش توشه‏ای فرستاده باشیم و خداوند بخشاینده به پاس این عمل‏ها مقامی مرحمت فرمود، که نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده است.
... دروازه‏های مهر و مهربانی باز شده است و سفیر مهربانی حضرت حق بشارت می دهد که :"ای مردم، خدا همراه با برکت و رحمت و مغفرت رو به سوی شما آورده و درهای رحمت در این ماه گشوده است"، پس کسانی که پس از گشایش، در آن را می بندند چه عذری دارند؟
ای دوست بدان که :«رجب» نام نهری است در بهشت که از شیر سفید تر است و از عسل شیرین تر. پس هر کس روزی از ماه رجب را روزه بگیرد، از آن نهر سیراب خواهد شد . به فرموده نبی: « ماه رجب ، ماه خداست در غایت حرمت و فضیلت. اگر کسی روزی از این ماه را روزه بگیرد خدای را خشنود و شعله غضب الهی را خاموش نموده است و دری از درهای جهنم به روی او بسته می شود . ماه رجب ماه استغفار امت من است . رجب را اصّب نیز نامیده اند زیرا که در این ماه ، رحمت خدا بر امت من ریزش می یابد. پس بسیار بگوئید استغفر الله و اسئله التوبه.

ابن بابویه به سند معتبر از سالم روایت کرده است که گفت: رفتم به خدمت حضرت صادق علیه السلام در اواخر ماه رجب که چند روز از آن مانده بود چون نظر مبارک آن حضرت بر من افتاد فرمود که آیا در این ماه روزه گرفته‏اى؟ گفتم نه والله اى فرزند رسول خدا. فرمود که آنقدر ثواب از تو فوت شده است که قدر آن را به غیر خدا کسى نمى‏داند به درستى که این ماهى است که خدا آن را بر ماه‌هاى دیگر فضیلت داده و حرمت آن را عظیم نموده و براى روزه داشتن آن گرامى داشتن را بر خود واجب گردانیده است.
پس گفتم یابن رسول الله اگر در باقیمانده این ماه روزه بدارم آیا به بعضى از ثواب روزه‏داران آن نائل مى‏گردم؟ فرمود: اى سالم هر که یک روز از آخر این ماه را روزه بدارد خدا او را ایمن گرداند از شدت سکرات مرگ و از هول بعد از مرگ و از عذاب قبر و هر که دو روز از آخر این ماه روزه دارد بر صراط به آسانى بگذرد و هر که سه روز از آخر این ماه را روزه دارد ایمن گردد از ترس بزرگ روز قیامت و از شدت‌ها و هول‌هاى آن روز و برات بیزارى از آتش جهنم به او عطا کنند. و بدان که از براى روزه ماه رجب فضیلت بسیار وارد شده است و روایت شده که اگر شخصی قادر بر آن نباشد هر روز صد مرتبه این تسبیحات را بخواند تا ثواب روزه آن را دریابد: سُبْحَانَ الْإِلَهِ الْجَلِیلِ سُبْحَانَ مَنْ لا یَنْبَغِى التَّسْبِیحُ إِلا لَهُ سُبْحَانَ الْأَعَزِّ الْأَکْرَمِ سُبْحَانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزََّ وَ هُوَ لَهُ أَهْلٌ .

 

/ 11 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ديوونه غربتي!

بسم رب المهدی روحی فداه امروز ما این است و فردا خدا داند ...

دیوونه غربتی!

بسم رب المهدی روحی فداه ذکر من، تسبیح من، ورد زبان من علی است جان من، جانان من، روح و روان من علی لست تا علی دارم ندارم کار با غیر علی شکر لله حاصل عمر گران من علی است بروح مادر امیر المومنین علی علیه السلام صلوات . . . عیدت مبارک!

دیوونه غربتی!

بسم رب المهدی روحی فداه میثم جان سلام یکی از دوستام تو بیمارستانه.. ایشان جانباز شیمیایی (خردل و همچنین اعصاب و روان) وضعیتش وخیمه... بخاطر خدا دعاش کن! شفاشو بخواه...

دیوونه غربتی!

بسم رب الحسین علیه السلام من می روم از این شهر آهسته و پنهانی ... خدانگهدار و التماس دعا

امیر

سلام منهم به نوبه خود فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه بازگشت به خویشتن خویش ، ماه زنگار زدایی از دلهای پاکی که افریط دنیا در تلاطم زندگی با قهقهۀ مستانه اش درد و کینه ای عمیق در آن ایجاد کرده و موجب بروز شکاکیت و دور شدن از اصل و جایگاه خویش در نهاد آدمی گشته و سخت گردیده و بیائید باهم به استقبال خوبیها برویم . بیایید باهم دست در دست نهیم به مهر خود را ساخته تا ایران را چنان که شایسته نام پر آوازه اش و فرهنگ والایش است بسازیم بیاید به وحدت برسیم که در وحدت عظمت نهفته و در عظمت آرامش و عروج به قله های رفیعی که آدمی از برایش خلق گردیده

دیوونه غربتی!

سلام داداش! تنبلی هم حدی داره ... رجب رفت ... شعبان اومد.....شعبان هم رفت ...ماه خدا ماه رمضان اومد .... بابا بسم الله!!!!!

دیوونه غربتی

بسم رب الکرار علیه السلام تیر غصه بر دل زارم نشست ... تیغ دشمن فرق مولایم شکست ... یره! امشب ... در شاهراه وصل به معبود، اگر كوله بار دعات جا داشت ... من حقير رو هم دعا كن.

سید اکبر دخانچی ۰۹۱۵۱۱۱۱۸۵۰

بسم الله الرحمان الرحیم - سلام علیکم - محرم امام حسین علیه صلوات الله را تسلیت عرض می کنم . و السلام علی الصالحین . الاحقر : سید اکبر ( آشنایی با عارفان ) در آتی بلاگ .

یونس

سلام ممنون از مطلبی که گذاشتید این مطالب مثل تلنگری عمل میکنند که روح و روان انسانها را به اصل خودشون بر میگردونه خدا شما و ما رو از رجبیون قرار بده انشاالله

ش.براتی

خداوندا گناهان ما را که همگی از سر جهل است به کریمی ات ببخش و ما را از رجبیون قرار بده.