بی مقدمه !!!

در دنیایی که امروزه ما در اون زندگی می کنیم هر روز خبر ناگواری از هر گوشه این کره خاکی به گوشمون می رسه. جان ادمها دیگه یک عدد شده برای خیلی هامون  ۵ ۱۰  ۵۰ ۱۰۰ صدها ....

این حوادث واقعا جای تاسف داره و خدا بانیان این حوادث رو خار و ذلیل کنه انشالله !

تو این همه خبرها بعضی از اخبار ادم رو کمی به فکر وادار می کنه مثلا اینکه ۵ نفر از دیپلماتهای ایرانی رو در عراق نظامیان امریکایی به گروگان گرفتند.

یا اینکه اخیرا سایت یاهو اسم کشور ایران رو از لیست خودش خارج کرده.

و یا اینکه ما از امریکا نمی تونیم از هیچ شرکت تلفنی استفاده کنیم که به ایران بتونیم پیام کوتاه ارسال کنیم و وقتی علت رو جویا می شی به راحتی جواب می دهند که  به دلیل مسائل سیاسی پیام کوتاه نمی شه ارسال کنید.

همه اینها رو که کنار هم می گذاریم می بینیم که خوب بعضی ها دارند تلافی می کنند ... تلافی سالها پیش رو  و تلافی اینکه کشوری مثل ایران رژیم اشغالگر قدس رو به رسمیت نمی شناسه. اما  در مورد پیام کوتاه نمی دونم دارند تلافی چی رو در میارند !!

به هر صورت این یک زنگ خطر هستش برای همه ما ایرانیان در سراسر دنیا و باید دنبال این مسائل به صورت جدی گرفته بشه وگرنه اگر ما اعتراضی نکنیم انها هر روز جلوتر خواهند امد و  از الان کارهایی پایه ای  باید بشه که کاربران  ایرانی در اینده نیازی به یاهو نداشته باشند.

ایران در حال حاضر درسته که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنه اما تا چند سال اینده این مسائل هم مرتفع میشه.  فقط باید یک کمی خودمون رو بیشتر باور داشته باشیم.

به امید ان روز....

  
نویسنده : میثم ; ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٢۸
تگ ها :

ره توشه‏هائى از عید فطر

فرا رسیدن روز مبارك عید فطر، نوید بخش تحوّلاتى سرنوشت ساز در زندگى اهل ایمان است. چرا كه عید فطر یكى از ایام الله، زمینه ساز وحدت كلمه براى مسلمانان و تقویت اتحاد و اراده آنان، تجدید حیات دوباره براى اسلام، دمیدن روح ایمان و سرور و نشاط براى بندگان الهى، روز نمایش عظمت دین و بازگشت دوباره به فطرت انسانى و بالاخره روز فتح و پیروزى در جهاد اكبر براى رهروان خداجوى مى‏باشد. در شب و روز عید فطر، اهل ایمان از سوئى به شب زنده دارى و نماز و دعا مى‏پردازند و از سوئى دیگر با زمزمه زیارت امام حسین علیه السلام با آن حضرت و مقاصد آسمانى‏اش پیمان مجدد امضاء كرده و روح حماسه و عرفان و فداكارى را در وجودشان احیاء مى‏كنند. این اعمال معنوى آنان را براى پرواز در عالم ملكوت به همراه قدسیان آماده مى‏كند و آنان بدین وسیله از قید و بند مادّیات و علاقه‏هاى بى‏ارزش رهائى یافته و با دلى سرشار از شوق ایمان و عشق به خدا زندگى نوینى را آغاز مى‏كنند. چه زیباست كه تمام اقشار جامعه از این فرصت به دست آمده در راه اعتلاى كلمه حق و توسعه و ترویج معارف حیاتبخش الهى بهره گرفته و خود را یك سال دیگر در پناه ایمان و مصونیت بیمه كنند. در آن روز مسلمانان با شوق وصف ناپذیرى از عبادات و ریاضات شبهاى ماه رمضان و شبهاى قدر و زیباترین لحظات ارتباط با خداوند فارغ شده و در اجتماع روز فطر صف مى‏كشند و اتّحاد و یگانگى و برادرى و همدلى خود را به نمایش گذاشته و بار دیگر دست رد به سینه شیطان و شیطان صفتان مى‏زنند و همنوا با برادران دینى خود، پروردگار با عظمت را صدا كرده و توفیق در تمام كارهاى خیر و دورى از تمام بدى‏ها را به همراه حضرت محمّد و آلش ـ كه درود خدا بر آنان باد ـ از درگاه خداوند درخواست مى‏كنند. در همین راستا به برخى از دستاوردهاى این روز با شكوه اشاره كرده و روح و جان خویش را با آموختن درسهایى از آن صفا مى‏بخشیم به امید این كه ره توشه‏هائى را براى سلوك به سوى حق به دست آوریم.


  
نویسنده : میثم ; ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٢٠
تگ ها :

خيانت دل

فردى از امام على عليه السلام سؤال كرد: با اين كه خداوند فرموده است: «ادعونى استجب لكم‏» چرا دعاى ما مستجاب نمى‏شود؟

آن حضرت فرمود: «به خاطر اين كه دل‏هاى شما در هشت مورد خيانت كرد:

اول: شما خدا را شناختيد ولى حق او را به جا نياورديد، پس اين شناخت‏ سودى به حال شما نداشت .

دوم: شما ايمان به پيامبر او آورديد، سپس با سنت او به مخالفت ‏برخاستيد و شريعت او را ناديده گرفتيد، پس چه شد ثمره ايمان شما؟!

سوم: شما كتابى را كه نازل شد خوانديد، ولى به آن عمل نكرديد . گفتيد: «سمعنا واطعنا» ، سپس مخالفت ورزيديد .

چهارم: شما گفتيد كه از آتش مى‏ترسيد، درحالى كه همواره با گناهان خود به آن نزديك مى‏شويد، پس چه شد ترس شما؟!

پنجم: شما گفتيد كه علاقمند به بهشت هستيد، درحالى كه همواره با كارهايتان از آن دور مى‏شويد، اين چه علاقه‏اى است كه داريد؟!

ششم: شما نعمت‏هاى پروردگار را استفاده كرديد ولى سپاسگزارى نكرديد .

هفتم: خداوند شما را به دشمنى با شيطان فرا خواند و فرمود: «ان الشيطان لكم عدو فاتخذوه عدوا» (14) درحالى كه شما در حرف با او مخالفت و دشمنى كرديد ولى درعمل با او طرح دوستى ريختيد .

هشتم: شما همواره عيب‏هاى ديگران را درنظر آورديد و عيب‏هاى خود را پشت‏ سر انداخته و فراموش كرديد، آن‏ها را ملامت كرديد، درحالى كه خود به ملامت ‏سزاوارتر بوديد .

پس با اين وضع كدام دعا از شما مستجاب شود، درحالى كه با اين كارها درهاى اجابت پروردگار را بر روى خود بسته‏ايد .» (15)

عدم اجابت دعاى صالحان

گاهى دعاى انسان‏هاى خوب نيز به اجابت نمى‏رسد درحالى كه هيچ يك از موانع مذكور نيز وجود ندارد. اين دعاها به عنوان اندوخته‏اى گرانقدر در قيامت‏ به آن‏ها مى‏رسد .

از رسول خدا صلى الله عليه و آله روايت ‏شده است كه فرمود: «يدخل الجنة رجلان كانا يعملان عملا واحدا فيرى احدهما صاحبه فوقه فيقول: يا رب ! بما اعطيته - وكان عملنا واحدا - فيقول الله تبارك وتعالى: سالنى ولم تسالنى ! (16)

دو نفر در بهشت وارد مى‏شوند كه هر دوى آن‏ها يكسان عمل كرده‏اند، ولى يكى از آن دو، ديگرى را مى‏بيند كه جايگاهش از او بالاتر است؛ پس مى‏گويد: پروردگارا ! به خاطر چه اين جايگاه را به او دادى، با اين كه عمل ما يكسان بود؟ خداى متعال پاسخ مى‏دهد: [به اين سبب كه] او از من درخواست كرد و تو درخواست نكردى .»

در روايت ديگرى، از امام صادق عليه السلام نقل شده است كه فرمود: «ان المؤمن ليدعوا الله عزوجل فى حاجته فيقول الله عزوجل اخروا اجابته، شوقا الى صوته ودعائه. (17) مؤمن، خداى عزوجل را در مورد حاجت ‏خود مى‏خواند، پس خداوند عزوجل [به ملائكه] مى‏گويد: اجابتش را به تاخير اندازيد، به خاطر اشتياق به [شنيدن ] صدا و دعاى او .»

  
نویسنده : میثم ; ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٧/۱٤
تگ ها :

پودر نعنا !!!

سلام

اقای قرائتی زحمت ویزا گرفتن رو امسال کشیدن و امسال ایشون در مرکز اسلامی واشنگتن تا اخر ماه رمضان منبر دارند. امروز با اقای قرائتی داشتم صحبت می کردم  تو صحبت کوتاهی که با هم کردیم نکات خیلی جالبی تو مثالهاشون دیدم که گفتم بد نیست یک مطلب در موردش بنویسم.

اول اینکه ایشون زحمت کشیدند و یک سری کتاب و سی دی اوردن از خودشون که به طور رایگان بین بعضی از  مراکز اسلامی پخش خواهند کرد.

ایشون از سختی اوردن این کتابها گفتند و اشاره کردند حالا که با این زحمت این کتابها به شما می رسه بایگانی نشه و ازشون استفاده کنید که این خودش یک نکته خیلی مهمی هستش که باید همیشه ما بچه مسلمونها در نظر بگیریم. نباید قران رو فقط تو ماه رمضان بخوانیم و بعضی هامون که فقط ۳ شب احیا بی وضو رو سر بگیریم .  تا می تونیم باید از مطالبی که اطرافمون هست استفاده کنیم . حجت برای ما دیگه حداقل تمام شده هستش و فردا نمی تونیم ادعا کنیم که نمی دونستیم.

اقای قرائتی همینجوری که می دونید ماشالله خیلی شیرین صحبت می کنند دومین موضوعی که گفتند این بود که به هر صورت ما توان رفتن به همه جا رو نداریم و گفتند  همیشه نعنای تازه که فراهم نیست یک وقتهایی از پودر نعنا باید استفاده کرد و در ادامه باز هم دوباره تاکید کردند که از این مطالب سعی کنید استفاده کنید و به بقیه هم بدید که استفاده کنند به جای قرائتی که می شه از پودر قرائتی استفاده کرد!!!

اگر در خانه کس است یک حرف بس است.

در ضمن سخنرانیهای ایشون در وب سایت سدید در دسترس علاقمندان می باشد.

یاعلی

  

نویسنده : میثم ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٥
تگ ها :