حضرت آيت الله تبريزي به ديار باقي شتافت

حضرت آيت الله تبريزي پس از طي يك دوره بيماري امشب به جوار رحمت الاهي پيوست.
حجت الاسلام كاظمي عضو دفتر حضرت آيت الله ميرزا جواد تبريزي (ره) در گفت و گو با خبرنگار رسا با اعلام اين مطلب از برگزاري مراسم تشييع پيكر پاك اين عالم رباني در روز چهارشنبه خبر داد.
گفتني است، حضرت آيت الله شيخ ميرزا جواد تبريزي از مراجع تقليد كشورمان مدتي پيش به علت بيماري در بيمارستان كسري تهران بستري شده بود.

حضرت آيت الله جواد تبريزي در سال 1305 هجرى شمسى در شهرستان تبريز چشم به جهان گشود .
تحصيلات علوم جديد را در شهر تبريز به پايان رساند و در سن 18 سالگى در سال1323 شمسى وارد مدرسه طالبيه تبريز شد و طى چهار سال مقدمات و مقدارى ازسطح را به پايان رساند.
در سال 1327 شمسى به حوزه علميه قم عزيمت كرد و دوره سطح را در آنجابه پايان برد و دردرس خارج آية اللّه حجت وآية اللّه العظمى بروجردى شركت كردودركنار آن به تدريس دوره سطح پرداخت .
وى در سال 1332 شمسى براى ادامه تحصيل به نجف اشرف مهاجرت كرد و در درس اساتيدى چون : آية اللّه العظمى سيدابوالقاسم خوئى و آية اللّه سيد عبد الهادى شيرازى شركت نمود.
ايشان يكى از شاگردان برجسته آية اللّه خوئى به شمار مى رفت كه پس از 23 سال حضور دائم درحوزه نجف درسال 1355 شمسى هنگام مراجعت از زيارت حضرت امام حسين (ع )به سمت نجف توسط رژيم عراق دستگير و به ايران فرستاده شد .
وى پس از مراجعت واردحوزه علميه قم شد و تاكنون حوزه درس خارج فقه و اصول ايشان يكى از پر رونق ترين درسهاى حوزه علميه قم بود .


  
نویسنده : میثم ; ساعت ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۸/٢٩
تگ ها :

محیط غیر مسلمانی

سلام

به نظر دوستان تا چه مقدار یک مسلمان که در محیط غیر مسلمانی زندگی می کنه می تونه و باید بتونه که خودشو با شرایط وفق بده ؟

و دوستان چه اینده ای برای مسلمانان در خارج از ایران متصور هستند ؟یا علی

میثم

  

نویسنده : میثم ; ساعت ٤:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۸/۱٥
تگ ها :

بيست و دومين حديث از چهل حديث حضرت امام خميني(ره)

مردي نزد ابوذر آمد و پرسيد: چرا از مرگ كراهت داريم؟ ابوذر جواب داد: چون دنياي خود را آباد كرديد وآخرت را خراب. پس چون ( با مرگ) از محلي آباد به سوي مكاني خراب نقل مكان مي كنيد، ( از مرگ كراهت داريد) از او پرسيدند: وارد شدن ما بر خداوند چگونه است ؟ جواب داد: نيكوكارانتان مثل كسي كه از اهل خود غايب است و برآن ها وارد مي شود، و بدكارانتان مثل فراري اي است كه بر صاحبش برگردانده مي شود. از او پرسيدند: حال ما را نزد خداوند چگونه مي بيني؟ جواب داد: اعمال خود را با فرموده قرآن مقايسه كنيد ؛ هرآينه خداوند مي فرمايد: همانا نيكوكاران در نعمتها هستند وبدكاران در جهنم."

حضرت ادامه داد : " آن مرد سوال نمود: رحمت خداوند كجاست؟ ابوذر پاسخ داد: رحمت خداوند به نيكوكاران نزديك است . "

همچنين امام صادق عليه السلام فرمود كه مردي به ابوذر نوشت:" اي ابوذر براي من تحفه اي علمي بفرست. ابوذر جواب داد: همانا علم بسيار است؛ اما اگر تواني به كسي كه دوستش داري بدي نكن. آن مرد گفت: آيا ممكن است كسي به شخصي كه دوستش مي دارد بدي كند؟ ابوذر فرمود: آري! نفس تو محبوب ترين چيزها نزد توست. پس وقتي نافرماني خدا را مرتكب مي شوي به آن ( نفس خود) بدي كرده اي.

  
نویسنده : میثم ; ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۸/٥
تگ ها :

عيد فطر

عید سعید فطر بر همگان مبارک

  

نویسنده : میثم ; ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۸/٢
تگ ها :

ندای عاشقی ....

جهان را صاحبي باشد خدا نام ....

سلام

تا چند روزه دیگه قراره یک خانم امریکایی شهادتین رو بر زبان جاری کنه که حتما خبرهای تکمیلی رو براتون بعدا می نویسم.

یا علی

میثم

  

نویسنده : میثم ; ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۸/٢
تگ ها :

روزهای پايانی

بااذن مولانا مهدی (عج)

سلام

این قافله عمر عجب می گذرد ...

اینگار همین دیروز بود که روز اولی بود که تو غربت طعم روزه داری رو می چشیدم !! حالا از اون روزها ۴ سال گذشته و امسال سال چهارم هستش که روزه ای غربت دار می گیریم !

خیلی وقتها مردم عامه در خیلی از جاها و منظور من بالاخص ایران هستش تصوری از مسلمانان در جاهای دیگه ندارند و این وظیفه ما مسلمان هاست که این رو به گوش بقیه برسونیم....

یادم میاد زمانی که خدمت ایت الله بهجت رسیدم که از مسلمانان و شیعیان در خارج از ایران و حالا به خاطر موقعیت مکانیم از امریکا به محض اینکه چشمم در چشمشون افتاد فقط به ایشون خیره شدم و از خدمتشون التماس دعا داشتم ... یک وقتهایی خبر دادن به بعضی ها اصلا لازم نیست ! چون چیزی نیست که خبر نداشته باشند !

     

نه چنین است ، در حقیقت ، کتاب نیکان در> علیون <است.

Nay, but the record of the righteous is in Iliyin


و تو چه دانى که> علیون <چیست ؟

Ah, what will convey unto thee what Iliyin is!


کتابى است نوشته شده.

A written record


 

مقربان آن را مشاهده خواهند کرد.

Attested by those who are brought near (unto their Lord).

ولی خوب این شامل همه که نمیشه ! هر صورت از این به بعد تصمیم دارم که مسائل و مشکلات و اتفاقات خوب بدی که در اطرافم برای مسمانان اتفاق می افته ایتجا بیان کنم که همه  در جریان قرار بگیرند ...

 

یاعلی

میثم

 

 

  
نویسنده : میثم ; ساعت ٥:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۸/۱
تگ ها :